Світ / США

Оскаржити рішення Трампа про надзвичайний стан вирішили 16 штатів

BBC
Світ/США/Оскаржити рішення Трампа про надзвичайний стан вирішили 16 штатів
Зберегти
Вигляд
Коаліція з 16 штатів подала до суду на адміністрацію президента Дональда Трампа за його рішення оголосити надзвичайний стан, аби залучити кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Позов проти Трампа подали до північного округу Каліфорнії 18 лютого.

Прокурор Каліфорнії Хав'єр Бесерра заявив, що Трампу не вдасться «відібрати кошти платників податків» на будівництво стіни.

«Ми подали позов проти президента Трампа, щоб не дозволити йому в односторонньому порядку відібрати кошти платників податків, законно відкладених Конгресом для людей наших штатів. Для більшості з нас офіс президентства не є місцем для театру», — сказав Бесерра, додавши, що він підписав позов.

Позов також вимагає зупинення дій Трампа в межах надзвичайного стану на час його розгляду, вказує BBC з посиланням на The Washington Post.

Раніше юридичний комітет Палати представників Конгресу США повідомив про початок розслідування законності введення президентом Дональдом Трампом режиму надзвичайного стану в країні.

Напередодні Трамп оголосив про введення надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Американське законодавство дозволяє президентові у часи кризи ввести надзвичайний стан. Таким чином, його повноваження розширюються — однак спершу він має дати роз’яснення Конгресу, які саме.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як, чому і навіщо — головне про надзвичайний стан у США

Раніше видання Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, повідомляло, Трамп перенаправить на будівництво 3,5 мільярда, виділених Міністерству оборони. Також, у межах своїх звичних повноважень, американський президент перенесе 2.5 мільярда доларів, спрямованих на боротьбу з наркотиками та 600 мільйонів з програми Міністерства фінансів з конфіскації наркотиків.

Через розбіжності між демократами та республіканцями щодо фінансування будівництва, 22 грудня 2018 року у США розпочався найдовший в історії шатдаун. Він тривав 35 днів. Згодом Трамп погодився тимчасово відновити роботу уряду з вимогою знайти компроміс щодо його прохання. Однак законодавці виділили лише 1,4 мільярда доларів на вже існуючі бар’єри на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Пов`язані новини