Світ

У Конгресі США перевірять законність введення Трампом режиму надзвичайного стану

Лист конгресменів
Світ/У Конгресі США перевірять законність введення Трампом режиму надзвичайного стану
Зберегти
Вигляд
Юридичний комітет Палати представників Конгресу США повідомив про початок розслідування законності введення президентом Дональдом Трампом режиму надзвичайного стану в країні.

«Грабуючи військовий бюджет для будівництва стіни, кошти на яку не погодився виділити Конгрес, ви порушуєте основний принцип поділу влади та підриваєте одне з основних положень Конституції», — йдеться у відкритому листі до Трампа, який підписали голова комітету Джеральд Надлер, віце-голова Мері Скендон і 5 голів підкомітетів.

Таке рішення Трампа, на думку конгресменів, «викликає серйозні конституційні і статутні питання». 

«Ми просимо, щоб особи, які брали участь у підготовці цієї заяви, включно з радником Білого дому Петом Сіполлоном та чиновниками Мін’юсту, були доступними для слухань у найближчі дні, щоб ми могли повністю зрозуміти обґрунтування ваших односторонніх декларацій», — зазначили конгресмени у відкритому листі.

Вони також наголосили, що в країні немає необхідності введення режиму надзвичайного стану, так само, як і немає надзвичайної ситуації на кордоні з Мексикою.

«Той факт, що ви підписуєте указ про надзвичайний стан тільки після того, як роками не могли домогтися схвалення Конгресу на будівництво вашої стіни, також свідчить про те, що ніякого надзвичайного стану наразі немає», — йдеться у листі.

Напередодні Трамп оголосив про введення надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Американське законодавство дозволяє президентові у часи кризи ввести надзвичайний стан. Таким чином, його повноваження розширюються — однак спершу він має дати роз’яснення Конгресу, які саме.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як, чому і навіщо — головне про надзвичайний стан у США

Раніше видання Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, повідомляло, Трамп перенаправить на будівництво 3,5 мільярда, виділених Міністерству оборони. Також, у межах своїх звичних повноважень, американський президент перенесе 2.5 мільярда доларів, спрямованих на боротьбу з наркотиками та 600 мільйонів з програми Міністерства фінансів з конфіскації наркотиків.

Через розбіжності між демократами та республіканцями щодо фінансування будівництва, 22 грудня 2018 року у США розпочався найдовший в історії шатдаун. Він тривав 35 днів. Згодом Трамп погодився тимчасово відновити роботу уряду з вимогою знайти компроміс щодо його прохання. Однак законодавці виділили лише 1,4 мільярда доларів на вже існуючі бар’єри на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Пов`язані новини