Команда обраного президента Володимира Зеленського занепокоєна спробами втягнути їх у конфлікт між оточенням президента США Дональда Трампа і демократами.

Про це повідомляє The Washington Post.

«Поки президент Трамп і його найближче оточення стають все більш зосередженими на Україні як на потенційній прихильниці Джо Байдена й інших демократів, новообрана українська влада в Києві посилає власний сигнал: залиште нас у спокої», — йдеться в матеріалі.

Один з представників команди Зеленського розповів виданню на умовах анонімності, що новообрана влада наголошує — це не її війна.

«Ми повинні триматися від цього якомога далі», — сказав співрозмовник.

Джерело з оточення Зеленського також наголошує — обраний президент виключає втручання у будь-які внутрішні розслідування для того, аби допомогти Трампу у його новій президентській кампанії.

Ще одна близька до Зеленського людина зазначила, що офіційних запитів про зустріч з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані не було, тому не зрозуміло, чи дійсно ця зустріч планувалася.

2 травня газета NYT повідомила, що Джуліані обговорював з Луценком справу проти української компанії, у якій працював син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, який оголосив про намір брати участь у майбутніх президентських виборах у США. Додамо, що в її керівництві були і представники Республікансьої партії США.

11 травня стало відомо, що адвокат Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит.

Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсування свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США».

Зокрема серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка.

Так, адвокат Трампа звинуватив Лещенка у публікації «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, в якій ідеться про виплати грошей екс-главі передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту. Джуліані назвав фейком цю історію. Проте насправді першою про цю «амбарну книгу Партії регіонів» написала газета The New York Times.

Про візит Джуліані повідомляла газета The New York Times. За даними видання, адвокат Трампа хотів переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому — а в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.

Поділитись: