Лікар Юрій Рандюк, який оглядав інфікованого на китайський коронавірус пацієнта, переконує, що усі медики були у засобах захисту. Також він зазначив, що пацієнт діяв правильно, попередив медиків та діяв за процедурою.

Про це він розповів у коментарі hromadske.

Лікар повідомив, що пацієнт викликав екстрену медичну допомогу, попередив про симптоми і про те, що приїхав з Італії. Тому чоловіка забирали на швидкій в засобах захисту і так само обстежували.

«Залежить від порядності і розуму. Я з ним спілкувався, він розуміє як знизити загрозу поширення інфекції. Кількість осіб, які контактували, найменша» — розповів лікар. 

Пацієнт з дружиною повернувся 28 лютого, а симптоми з'явилися 29-го. Він одразу викликав екстрену медичну допомогу.

На запитання hromadske щодо прикордонників та митників, які контактували з пацієнтом, Юрій Рандюк відповів, що на момент перетину кордону чоловік з Чернівців був ще здоровий:

«Не доведено на сто відсотків, що здорова людина без симптомів виділяє збудників в довкілля. По канонах перебігу захворювань в останні дні людина може виділяти збудника, але по логіці найбільше збудників, коли є кашель і нежить — симптоми, які сприяють виділенню біологічного матеріалу. Сумніваюся, що він становив високий ризик для митників і прикордонників».

Рандюк також зазначив, що якихось особливих заходів в області не потрібно вводити, бо є лише один інфікований хворий зі станом між легким і середньої важкості.

«За інших обставин таку особу навіть ніхто б не госпіталізував до інфекційного стаціонару, бо це амбулаторний хворий. Будь-які інші кроки робити зарано, окрім санітарно-освітніх робіт, пояснювання населенню з чим ми маємо справу і забезпечення лікувально-профілактичних закладів засобами захисту і діагностики» — переконує лікар.

3 березня у Чернівцях виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом.

Інфікований — житель Чернівців, який разом з дружиною повернувся з Італії через пункт пропуску в Чернівецькій області. Після прибуття подружжя самоізолювалося, а через два дні, 28 лютого, у чоловіка з'явилися симптоми, які вказували на коронавірусну інфекцію. 29 лютого його госпіталізували, а ввечері в понеділок, 2 березня, коронавірус підтвердили за допомогою тестування.

У дружини хворого зараз ніяких симптомів не спостерігається. Вона ізольована і під наглядом лікарів.

Як швидко поширюється вірус? Які симптоми COVID-19 та як від нього захиститися? Усі новини про коронавірус в Україні та світі ми збиратимемо в текстовому онлайні.

За останніми даними кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 90 936. Зокрема в Італії зафіксували 2 036 випадків зараження.

Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: