Палата представників США подала позов до суду округу Колумбія через запровадження режиму надзвичайної ситуації президентом Дональдом Трампом. Він пішов на такий крок, щоб отримати фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою в обхід Конгресу.

Про це йдеться у повідомленні спікерки нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі.

У тексті позову наголошують, що Адміністрація Трампа «знехтувала основоположним принципом поділу влади і узурпувала законодавчу владу, якої відповідно до конституції наділений Конгрес».

Крім того, 20 штатів США подали спільне клопотання до суду Каліфорнії. Вони вимагають накласти попередню заборону на використання Трампом коштів для будівництва стіни, доки у суді повністю не розглянуть їхній колективний позов від 19 лютого. У зазначеному позові оскаржують рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації для фінансування стіни.

Нагадаємо, 15 лютого Трамп оголосив про введення надзвичайного стану у США для фінансування стіни. Після цього Пентагон дозволив використати 1 млрд доларів на стіну з Мексикою.

Раніше видання Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, повідомляло, Трамп перенаправить на будівництво 3,5 мільярда, виділених Міністерству оборони. Також, у межах своїх звичних повноважень, американський президент перенесе 2.5 мільярда доларів, спрямованих на боротьбу з наркотиками та 600 мільйонів з програми Міністерства фінансів з конфіскації наркотиків.

Через розбіжності між демократами та республіканцями щодо фінансування будівництва, 22 грудня 2018 року у США розпочався найдовший в історії шатдаун. Він тривав 35 днів. Згодом Трамп погодився тимчасово відновити роботу уряду з вимогою знайти компроміс щодо його прохання. Однак законодавці виділили лише 1,4 мільярда доларів на вже існуючі бар’єри на кордоні.

Поділитись: