У парламенті Великої Британії ввечері 29 січня пройшло голосування щодо 7 поправок з приводу виходу Британії із Євросоюзу (Brexit): депутати схвалили дві поправки і відхилили п'ять, зокрема, ту, яка передбачала, відтермінування Brexit.

Перша підтримана поправка забороняє вихід країни зі складу ЄС без угоди: за неї проголосували 318 депутатів, 310 — проти. Водночас ця поправка має рекомендаційний характер.

Друга поправка прибирає з проекту поняття «бекстоп», яке означає, що в разі недосягнення угоди Британія залишається частиною єдиного митного простору ЄС.

Поправка, висунута впливовим консерватором Гремом Бреді, була прийнята 317 голосами проти 301. Ця поправка також призначена для того, щоб посилити вплив прем'єр-міністерки Терези Мей, коли вона повернеться у Брюссель, щоб спробувати переглянути умови щодо Brexit.

Раніше Тереза Мей заявила уряду, що попросить Євросоюз відновити переговори щодо угоди про Brexit. 29 січня Мей матиме неофіційну зустріч з представниками ЄС.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Раніше міністр з питань Brexit заявляв, що уряд Британії не має наміру відтерміновувати вихід з ЄС.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС.

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

Остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Поділитись: