До Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) надійшов позов з проханням про ліквідацію партії «Слуга Народу».

Як зазначено на сайті суду, позивач (ім'я не називають) вимагає від Міністерства юстиції України анулювати реєстраційне свідоцтво політичної партії «Слуга Народу». Зараз ОАСК вирішує питання про відкриття провадження за відповідною позовною заявою.

Нагадаємо:

  • НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: у спробі узурпувати судову владу в країні, у неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів.
  • За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створюючи штучні перешкоди у їхній роботі.
  • 17 липня у НАБУ заявили, що оголосили підозри очільнику Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п'ятьом суддям. Згодом стало відомо, що підозру оголосили також голові Державної судової адміністрації України.
  • Сам керівник ОАСК Павло Вовк все заперечує і називає НАБУ «іноземними агентами».

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: