Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив пленарне засідання парламенту і оголосив про продовження розгляду законопроектів по Донбасу, яке було перерване напередодні.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив пленарне засідання парламенту і оголосив про продовження розгляду законопроектів по Донбасу, яке було перерване напередодні.

На момент відкриття засідання депутати фракції «Блок Петра Порошенка» оточили трибуну і президію парламенту, щоб не допустити їх блокування колегами з фракції «Самопоміч», передає кореспондентка Громадського.

Вона також уточнює, що депутати від фракцій БПП та «Народний Фронт» оточили трибуну ще за годину до початку засідання.

«Хочу нагадати, що вчора на погоджувальній раді ми погодили, що пункт про Мінські угодах вилучається з тексту законопроекту ще в першому читанні. Це той момент, який найбільше викликав дебатів. Більш того, хочу нагадати, було погоджено, що позиція по Криму буде узгоджена до другого читання. Тому я вважаю, що ніяких підстав сьогодні для конфліктів немає», – сказав Парубій, відкриваючи пленарне засідання парламенту.

5 жовтня під час обговорення законопроектів народні депутати з фракції «Самопоміч» та деякі позафракційні депутати заблокували президію, перешкоджаючи проведенню планерного засідання. Через це Парубій оголосив перерву, запросивши керівників фракцій для проведення консультацій.

Після перерви, що тривала майже дві години, голова Верховної Ради повідомив, що під час наради керівників депутатських фракцій і груп було досягнуто домовленості, що у президентському законопроекті №7163 вилучаються пункти, пов'язані з Мінськими угодами.

«Це норма, яка мала розблокувати засідання Верховної Ради. Це була узгоджена позиція», – зазначив він. Однак депутати продовжили блокування президії, і Парубій закрив засідання Ради, назвавши цю ситуацію неприйнятною.

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про реінтеграцію Донбасу, який вніс президент.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Раніше стало відомо, що Рада розгляне два законопроекти про деокупацію Донбасу. Крім того, окремим законопроектом Порошенко запропонував продовжити ще на один рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що закінчується 18 жовтня.

5 жовтня Рада включила до порядку денного всі 3 законопроекти про деокупацію Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези.

Поділитись: