Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Росія не має своєї церковної власності в Україні.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Росія не має своєї церковної власності в Україні.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ КП.

Філарет зазначив, що побудовані парафіями Московського патріархату храми є власністю безпосередньо парафій, а не Росії чи Московського патріархату.

«Тому Росія тут своєї власності церковної не має», — зазначив Предстоятель.

Також він назвав Києво-Печерську та Почаївську лаври державною власністю України та додав, що після визнання української церкви їх передадуть українській церкві.

«Ось взяти, наприклад, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві», — сказав Філарет.

Також Філарет заявив, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православна церква в Україні».

28 стало відомо, що заштатний єпископ Української православної церкви Київського патріархату Севастіан (в миру Возняк Михайло Ярославович) готував замах на Патріарха Київського Філарета.

14 червня Філарет повідомив, що десятеро ієрархів Української православної церкви Московського патріархату підтримали Томос про надання автокефалії українській церкві.

Раніше вУПЦ МП заявили, що Томос про автокефалію української церкви вже готовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: