Генпрокурор Руслан Рябошапка упевнений, що «три-чотири» дні паузи у розслідуванні справ Майдану не вплинуть на результати.

Про це Рябошапка заявив журналістам 27 листопада.

«Розслідування справ Майдану триває шостий рік. За п’ять років можна було зробити багато дій, які не були зроблені, які зараз ми робимо, наприклад, ті самі слідчі експерименти, які можна було зробити 5 років тому. Тому ця пауза, якщо ми її так називаємо, вона особливо не вплине на результати розслідування», — сказав він.

Також генпрокурор додав, що ті речі, які треба робити зараз, правоохоронці будуть робити.

«Шостий рік тривають розслідування. Три-чотири дні кардинально на цей процес ніяк не вплинуть», — зазначив він.

Рябошапка уточнив, що зокрема йдеться про проведення слідчих експериментів.

«Наразі ми вирішуємо про те, щоби ці слідчі експерименти проводити вже зараз, не відкладаючи», — резюмував він.

Слідство у Майдані зупинилось 21 листопада, бо Рада не ухвалила правку, яка б дозволила перевести до ДБР без конкурсу слідчих ГПУ, які займались справами Майдану. Продовжити розслідування в ГПУ вони не можуть, бо органи прокуратури з 20 листопада втратили функцію слідства.

21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила, що починає голодування, поки поправку для продовження розслідування справ Майдану не ухвалить Верховна Рада. У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile