Колишні політв'язні Кремля на зустрічі з послом Латвії
Фото:

МінТОТ

Латвія прийме одинадцятьох колишніх політв'язнів на реабілітацію і відпочинок.

Про це повідомила пресслужба міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

«Ми дуже добре розуміємо вас та вашу боротьбу, тому ми так охоче підтримуємо вас. У програмі вашого перебування в Латвії не лише реабілітації, а й зустрічі та спілкування із нашими високопосадовцями та школярами», — сказав на зустрічі з колишніми політв’язнями посол Латвії в Україні Юріс Пойканс.

Серед звільнених політв'язнів, які поїдуть на реабілітацію, Едем Бекіров і Павло Гриб. Разом з іншими вони проведуть на відпочинку 12 днів. Поїздку організували у межах розробленої латвійським урядом програми реабілітації.

Нагадаємо, раніше п’ятьом звільненим українським політв’язням Кремля Олегу Сенцову, Олександру Кольченку, Володимиру Балуху, Артуру Панову та Олексію Сизоновичу придбали квартири у Києві.

На початку жовтня 24 звільненим із полону українським морякам вручили сертифікати на нові двокімнатні квартири в Одесі.

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile