24 звільненим із полону українським морякам вручили сертифікати на нові двокімнатні квартири в Одесі.

Як повідомив кореспондент hromadske, квартири у житловому комплексі «Жемчужина 49» київського району Одеси придбав фонд Віктора Пінчука на прохання президента Володимира Зеленського. 

Розташування квартир у комплексі та поверх визначили за допомогою символічної лотереї. Після неї моряки підписали документи та отримали ключі від нового житла.

«Це дуже важливо для тих, хто практично 9 місяців пробув у полоні. Що вони пережили (моряки — ред.), ми можемо про це побачити тільки в їхніх обличчях, коли зустрічали їх 7 вересня», — зауважила уповноважена з прав людини Людмила Денисова.

Житло мають здати в експлуатацію до кінця 2019 року. Це другий за привабливістю район Одеси після центру, розташований на березі Чорного моря. Вартість двокімнатної квартири у комплексі стартує від 34 600 тисяч умовних одиниць, де одна умовна одиниця дорівнює 27 гривень.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Авторка: Марія Зав’ялова
Поділитись: