Знайти Femen: що шукала державна охорона під одягом журналісток
Під час допиту президента Петра Порошенка в Оболонському райсуді Києва охорона просила журналісток роздягнутись і показати, чи є одяг під курткою.
Перед допитом президента Петра Порошенка в Оболонському райсуді Києва охорона просила журналісток показати, чи є одяг під курткою. Інших журналісток, які перебували в приміщенні суду, просили зайти до окремої кімнати й там показати, чи є одяг під светром. Як з'ясувалося, таким чином охоронці намагалися виявити серед журналісток активісток спільноти Femen, які зазвичай наносять протестні гасла на тілі. Управління державної охорони, працівники якого охороняли суд, визнало факт такої перевірки працівниць ЗМІ. Водночас в УДО заявили, що таких указівок працівникам не давали.
Журналістка Громадського Вікторія Рощина, яка також перебувала на засіданні, повідомила, що її просили показати, чи є одяг під курткою.
«На вході до суду, одразу після перевірки рамкою, співробітниці поліції всіх дівчат просили розстібнути куртки. Оглядали, чи є одяг під нею», — сказала вона.
Журналістка програми «Схеми» Валерія Єгошина підтвердила в коментарі Громадському, що вона також була серед журналісток, яких просили показати одяг під курткою.
Вона розповіла, що не планувала заходити до приміщення суду й хотіла отримати лише коментар президента. Біля суду працівниця охорони попросила її показати, чи одягнена вона під верхнім одягом. За словами Єгошиної, це її принизило й образило. Заразом вона не стала звертатися до поліції.
«У нас є епізоди, коли правоохоронці не хочуть розслідувати, коли журналістів штовхають, застосовують силу. Я не думаю, що поліція розслідуватиме такі епізоди», — повідомила вона Громадському.
Журналістка телеканалу «Україна» Олена Гончаренко-Єлісова Громадському розповіла, що перебувала всередині суду й перед засіданням її змусили зайти до окремої кімнати, де жінка-правоохоронець просила показати, що в неї під светром.
«Я вважаю такі дії правоохоронців ненормальними», — прокоментувала вона.
Під час перевірки серед журналісток виявили представницю руху Femen.
Засновниця Femen Анна Гуцол підтвердила Громадському, що активістка спільноти дійсно мала намір провести акцію в суді. Дівчину затримали й доставили до відділку поліції. Там, за словами Гуцол, її протримали понад 5 годин.
«Це була наша активістка, її оглянули, виявили на тілі напис і забрали до відділку. У неї забрали телефон і не пускали до неї адвоката 5 годин», — заявила вона.
Речниця Управління державної охорони Дарина Басиста в коментарі Громадському повідомила, що 21 лютого в Оболонському суді Києва здійснювався «стандартний комплекс охоронних заходів».
«Управління державної охорони України не надавало окремих вказівок правоохоронним органам, які там були присутні, стосовно особливої перевірки журналісток під час цих охоронних заходів у суді, а також не здійснювало таких перевірок самостійно», — сказала Басиста.
Вона додала, що їй невідомо хто з правоохоронців учинив такі дії, однак установа засуджує їх.
Прес-секретар президента Порошенка, коментуючи інцидент у суді, повідомив, що розпочато службове розслідування. «Президент уважає дії силовиків в Оболонському суді Києва неприпустимими. Просимо вибачення в усіх журналістів і чекаємо на результати службового розслідування», — повідомив Святослав Цеголко.
Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко також вибачилася за дії правоохоронців. «Шановні колежанки-журналістки. Я повністю поділяю ваше обурення діями тих представників силових структур, які вчора вдалися до принизливого огляду жінок — представниць ЗМІ. Я, як представник влади, приношу вибачення вам», — написала вона.
Також відповідну публічну заяву з протестом проти таких дій силових структур зробило міжфракційне об'єднання депутатів Верховної Ради «Рівні можливості».
У середу, 21 лютого, президент України Петро Порошенко надав свідчення в якості свідка на судовому засіданні у cправі про державну зраду Віктора Януковича.
В Оболонському суді Києва президента Порошенка дозволили допитати в режимі відеозв'язку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що Порошенко розповів у суді над Януковичем
Також нагадаємо, у липні 2017 року в Адміністрації президента активістка Femen Анжеліна Діаш оголила груди, скандуючи «Живє Білорусь», під час офіційної зустрічі українського президента з його білоруським колегою Олександром Лукашенком. Дівчину затримали, а наступного дня їй обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Живе Білорусь»: що відомо про активістку Femen, яка зустріла Лукашенка оголеними грудьми
- Поділитися: