Передвиборча делегація Парламентської асамблеї Ради Європи достроково завершує свою роботу в Україні після того, як спікер Верховної Ради Андрій Парубій відкликав запрошення представникам організації спостерігати за позачерговими парламентськими виборами.

Про це повідомила прес-служба ПАРЄ.

Згідно з інформацією, делегація перебувала в Києві 2 та 3 липня, щоб оцінити ситуацію в країні перед позачерговими парламентськими виборами, призначеними на 21 липня.

Представники ПАРЄ зустрілися з лідерами і представниками партій-учасників виборів, громадськими діячами та журналістами, представниками Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Раніше повідомлялось, що спікер Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для Парламентської асамблеї Ради Європи направити своїх спостерігачів на дострокові парламентські вибори в Україну.

Своєю чергою президентка ПАРЄ заявила, що Україна зобов`язана запрошувати спостерігачів Асамблеї для моніторингу виборчої кампанії.

Нагадаємо, 26 червня 2019 року ПАРЄ відновила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями. Пізніше до демаршу приєдналась Швеція.

1 липня комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України у роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

Проте народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що демарш України не означає, що вона не буде брати участь у сесіях ПАРЄ або взагалі покине Раду Європи.

Поділитись: