Голова громадської організації «Ніхто крім нас», що об'єднує учасників бойових дій у Афганістані, Олександр Ковальов не приховує, що під час Революції Гідності допомагав вивозити «беркутівців» з Києва. Ковальов переміг на виборчому окрузі №51 у Зайцевому на Донеччині.

У 2016 році в інтерв’ю Ковальов визнавав, що допомагав «беркутівцям» виїжджати з Києва у 2014 році, але він заперечив, що перебував у змові з тодішнім керівництвом Міністерства внутрішніх справ.

«На той момент, у 2014 році, ми дійсно допомагали всім, хто до нас звертався, по обидва боки. Зокрема й міліції. В той момент всі намагалися піаритися з приводу «Беркуту», і всі пропонували вивезти «Беркут» з Києва», — сказав він.

Кандидат зазначив, що у той час не йшлося про втечу «беркутівців», а навпаки, казали про необхідність їхнього вивезення.

«Були і нардепи, і колишній голова Міноборони Анатолій Гриценко з Автомайданом вивозили. Але чомусь не згадали жодних ані великих, ані малих депутатів, які про це говорили, а згадали лише нас», — наголосив Ковальов.

Водночас він заперечує, що допомагав «беркутівцям» позбутися зброї. Щодо «чорної роти», яка розстрілювала майданівців, Ковальов не впевнений, що її представники були серед тих силовиків, яких він допомагав вивозити.

Наприкінці липня 2016 року Генпрокуратура вручила підозру Ковальову у тому, що він допомагав втекти «беркутівцям» з «чорної роти», а також допоміг їм позбутися зброї. Сам керівник «Ніхто крім нас» вважає ці обвинувачення політичним тиском на організацію.

Нагадаємо, за підрахунками 100% голосів на 51-му окрузі Ковальов перемагає з 220 голосами. Народна депутатка Надія Савченко отримала на цьому окрузі 8 голосів.

Основа програми Ковальова: мир і «повернення до спокійних часів 70 — 80-х».

«Будемо робити все, що обіцяли. Буде блиск в очах дітей. Деяким тут накрутимо хвоста, аби вони вели себе правильно щодо жителів Зайцевого. Команда ідейних однодумців без олігархів і політичних підтасовок перемогла бренди, які перемагають по всій Україні», — прокоментував результат Ковальов після завершення голосування.

Також в інтерв’ю Громадському він зазначив, що має план як зробити так, щоб «над цим округом менше свистіло куль». Проте, як саме — кандидат не пояснив, лише зазначив, що збирається робити ставку на «непублічну політику».

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84% — це найменше в історії парламентських виборів в Україні.

Поділитись: