За результатами голосування на 51-му виборчому окрузі на Донбасі, який включає в себе селище Зайцеве, до якого входять Піски-2, Жованка, Бахмутка, Майорськ, лідирують «Опозиційна платформа — За життя» та мажоритарник Олександр Ковальов.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, всього на окрузі зареєстровано 3135 виборців, з них проголосували 837. Явка склала 26,7%.

За попередніми підрахунками найбільше голосів виборців зібрала «Опозиційна платформа — За життя». За неї проголосувала 361 людина. На другому місці опинилася партія «Слуга народу» зі 140 голосами, третє місце посів «Опозиційний блок» — 101 голос.

Серед демократичних партій найбільше проголосували за «Європейську солідарність» — 52 голоси, «Голос» — 19 голосів, та «Силу людей» — 10 голосів.

Загалом, за голоси виборців Зайцевого змагалися 26 кандидатів-мажоритарників.

Олександру Ковальову для перемоги вистачило лише 220 голосів. Основа програми Ковальова: мир і «повернення до спокійних часів 70 — 80-х».

«Будемо робити все, що обіцяли. Буде блиск в очах дітей. Деяким тут накрутимо хвоста, аби вони вели себе правильно щодо жителів Зайцевого. Команда ідейних однодумців без олігархів і політичних підтасовок перемогла бренди, які перемагають по всій Україні», — прокоментував результат Ковальов після завершення голосування.

Також в інтерв’ю Громадському він зазначив, що має план як зробити так, щоб «над цим округом менше свистіло куль». Проте, як саме — кандидат не пояснив, лише зазначив, що збирається робити ставку на «непублічну політику».

На другому місці опинився голова Зайцевської ВЦА Володимир Весьолкін — 124 голоси, на третьому — луганський фермер Махач Батирсултанов — 113 голосів.

«Я очікував такий результат через те, що чотири дні поспіль один із кандидатів роздавав 10 тисяч гривень персонально людям. Саме за результатами голосування по Зайцевому він отримав на дев'ять голосів менше, ніж я. Це людина, яка взагалі тут ніколи не була», — прокоментував результати голосування Весьолкін, натякаючи на Батирсултанова.

Про факт підкупу голова ВЦА подав відповідну заяву до поліції.

«Вийшло так, що виборцям не цікаве майбутнє селища, їх цікавить лише 10 тисяч гривень», — резюмував Весьолкін.

Народна депутатка Наталя Веселова, за яку проголосувало 4 виборці, говорить, що не здивована результатами виборів, проте вважає, що їх навряд чи можна назвати чесними.

«Я не можу сказати, що я здивована результатами. Мене здивували цифри по двох кандидатам — Батирсултанову та Катерині Назимко. Кандидатка взагалі майже не з'являлася на окрузі. Є інформація, що за неї проголосували люди, яких централізованим підвозом привезли з Горлівки. Чесними ці результати назвати не можна», — заявила Веселова.

Тим не менш, вона не має наміру оскаржувати результати виборів. Так само, як і народна депутатка Надія Савченко, яка набрала 8 голосів.

«Вибори були брудні і огидні. Ця територія і так багатостраждальна і чекає від держави підтримки. Коли її не надають, люди починають схилятися на підкуп. Тут були і залякування, і підкуп», — стверджує Савченко.

Кандидат від «Опозиційний платформи — За життя» Андрій Альоша набрав 50 голосів, а мажоритарник від «Слуги народу» Дмитро Радченко — 21 голос. 

Раніше повідомлялось, що на найменшому виборчому окрузі в Україні в Зайцевому станом на 23:00 не приступили до підрахунку голосів, оскільки комісія зачитувала скарги, рахувала невикористані бюлетені та корінці використаних бюлетенів.

Загалом явка на дострокових виборах у Верховну Раду за даними з усіх 199 округів склала 49,84%.

Нагадаємо, згідно з національним екзит-полом, у Раду проходять 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». «Сила і честь» із 4,3% перебуває на межі 5-відсоткового бар’єру.

Крім того, ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: