Розмір першого траншу в рамках нової співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною може скласти близько 2 мільярдів доларів. Ці кошти фонд має зарахувати Україні одразу після ухвалення закону про бюджет на 2019 рік.

Про це повідомила представниця президента у Верховній Раді Україні Ірина Луценко.

«Я думаю, що як тільки бюджет буде проголосовано і підписано, затримок з фінансуванням і виділенням траншу Україні не буде», — повідомила Луценко.

Зазначається, що серед ключових вимог МВФ щодо продовження співпраці з Україною — ухвалення збалансованого бюджету на 2019 рік. Зокрема, дефіцит державного бюджету не має перевищувати 2,3% від ВВП України.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

Раніше у МВФ повідомили, що не бачать прогресу у боротьбі з корупцією в Україні, а також заявили, що рівень міжнародних резервів України є надто низьким.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: