Першу партію російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» розроблену Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії, вже випустили в обіг.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я Росії, передає TACC.

У відомстві зазначили, що вакцина пройшла усі необхідні випробування на якість у російських лабораторіях. Найближчим часом її почнуть доставляти у регіони.

Кого вакцинують?

Наразі у РФ хочуть вакцинувати населення з груп ризику, зокрема, вчителів і медиків. Паралельно будуть проводити післяреєстраційні клінічні дослідження. Масову ж вакцинацію планують розпочати у жовтні 2020 року.

Що це за російська вакцина від коронавірусу?

«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак», — єдина у світі зареєстрована вакцина від коронавірусу. Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Утім російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, в якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що у 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічних ефекти, частина з яких спостерігається досі.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Тобто вірити Росії не варто?

Річ у тім, що про ефективність російської вакцини наразі говорить лише Росія. Російські дослідники поки не оприлюднили результати своїх випробувань у міжнародні рецензовані наукові видання, аби з ними могла ознайомитися світова спільнота вчених. І поки цього не буде, ми можемо лише говорити, що дієвість вакцини не підтверджена.

Загалом же у світі 31 розробник вакцини проти коронавірусу перейшов до клінічних випробувань — ідеться про компанії, які розпочали випробування вакцини на людях і інформацію щодо яких підтверджує Всесвітня організація охорони здоров'я.

Найбільшого прогресу досягли шість вакцин. Це вакцина від Оксфордського університету й AstroZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

Поділитись: