УКРАЇНА

Під адміністрацією президента Росії влаштували пікет на підтримку Сенцова

3 серпня, 2018 12:07
УКРАЇНА/Під адміністрацією президента Росії влаштували пікет на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
Під Адміністрацією президента Росії Володимира Путіна влаштували пікет на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує 81 день.

Під Адміністрацією президента Росії Володимира Путіна влаштували пікет на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує 81 день.

Люди почергово беруть плакати та стоять біля входу до адміністрації.

На одному з плакатів був напис «Олег Сенцов голодує 81 день. Прохання про помилування матері було 17 липня. Де відповідь?».

На плакаті ще одного учасника написано «Не вбивайте Олега Сенцова».

Виконуючий обов'язки директора правозахисної організації Amnesty International в Россії Іван Кондратенко сказав на акції, що він хоче підтримати прохання матері Олега Сенцова про помилування.

«Ми вимагаємо звільнити Сенцова. Ми хочемо підтримати прохання матері Сенцова про помилування. Очевидно, що його справа сфабрикована», — сказав Кондратенко.

До учасників пікету час від час підходить поліцейський та переписує їхні паспортні дані.

31 липня у колонію до українського режисера, політв’язня Олега Сенцова не пустили священика.

25 липня Європейський суд з прав людини запропонував українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан. Раніше Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

У коментарі Громадському омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини