Адвокат захопленого Росією українського моряка Романа Мокряка, Ілля Новіков, заявив, що під час нападу у Керченській протоці прикордонники Росії обстріляли кораблі ВМС України з великокаліберної гармати, при цьому випустивши близько 1200 снарядів. Про це адвокат розповів в ефірі радіо «Эхо Москвы».

За словами адвоката, про подробиці атаки і зброю, яку використовували росіяни, йому розповів підзахисний.

«Російська сторона намагається подавати ситуацію так, що «ми бачили, що вони порушують кордон, ми зобов'язані це припинити»», — сказав він.

«Це «зобов'язання припинити» вилилося в стрілянину з великокаліберної гармати... За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка — було витрачено близько 1200 снарядів... Вони (моряки, — ред.) дивом не загинули», — додав Новіков.

Адвокат також зазначив, що вогонь вів російський прикордонний корабель «Изумруд».

Кораблі під час обстрілу почали розходитися в море, щоб уникнути ураження. За судном «Бердянськ» пішов один з прикордонних кораблів РФ, який влучив у судно щонайменше 4 рази.

За словами Новікова, це лише зафіксовані екіпажем влучання. Він допускає, що під час екпертизи може з'ясуватися, що їх було більше.

Раніше Новіков стверджував, що із дій Росії стає зрозуміло, що зі справи українських моряків у Росії робитимуть «показовий процес».

Президент РФ Володимир Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: