Під ГПУ намалювали «Мангера за решіткою», аби нагадати про розслідування вбивства Гандзюк

Під стінами Генеральної прокуратури України увечері 4 липня близько 50 людей вийшли на акцію: протестувальники вимагають притягнути до відповідальності замовників нападу на херсонську активістку Катю Гандзюк.
Як повідомляє кореспондентка Громадського, учасники акції поблизу ГПУ намалювали на асфальті портрет Владислава Мангера, який фігурує у справі Гандзюк.
«Нам сказали, що під Генеральною прокуратурою України стерли наш напис із вимогами про вироки замовникам у справі Каті Гандзюк, – розповіла Громадському подруга вбитої Гандзюк, Марина Хромих. Ми прийшли і побачили, що все легко стерлося. Зараз ми просто поновлюємо написи. А на пішохідному переході, що поряд із ГПУ наносимо трафарет-фотографію Мангера за решіткою. Вибори пройшли і будуть інші, але ми продовжуємо вимагати покарати усіх винних у справі Гандзюк. І ні на яку політичну силу ми не працюємо», – додала вона.
Акція під ГПУ проходить не вперше. Написи під станами Генпрокуратури, зокрема, «Вимагаємо вироків» відновлюють учетверте.
31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.
6 червня 2019-го Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабаря — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.
Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Сам він заперечує причетність до цієї справи. 24 травня 2019-го Мангеру, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.
21 червня Мангер попросив президента Володимира Зеленського про зустріч.
- Поділитися: