ENRU

Під ГПУ влаштували акцію з вимогою розслідувати антиукраїнську діяльність Медведчука

Data?1536070546
Акція під будівлею Генпрокуратури, Київ, 4 вересня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Під будівлею Генпрокуратури активісти вимагали відзвітувати про розслідування антиукраїнської діяльності кума президента РФ Володимира Путіна, члена партії «За життя» Віктора Медведчука.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

В акції взяли участь націоналістичні організації «Вільні люди», «Конгрес українських націоналістів», «Молодіжний націоналістичний конгрес», Просвіта ОУН та інші.

Акція під будівлею Генпрокуратури, Київ, 4 вересня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Також на мітингу були присутні народна депутатка Ганна Гопко, колишній очільник Міністерства освіти Сергій Квіт, народний депутат від «Народного фронту» Олексій Висоцький, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк. Загалом в акції взяли участь близько 100 людей.

Акція під будівлею Генпрокуратури, Київ, 4 вересня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Учасники мітингу зазначили, що проводять акцію 4 вересня, бо у цей день помер український дисидент Василь Стус. Нагадаємо, Медведчук був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

16 серпня під офісом Медведчука пройшла акція, учасники якої вимагали від політика активніших дій у питанні звільнення ув’язнених у Росії українців, зокрема режисера Олега Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Син Василя Стуса — Дмитро — відмовився від співпраці з авторами фільму про батька

Пізніше Грйосман доручив керівництву Міністерства культури та Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у стрічці не спотворювалася.

Автори фільму пообіцяли, що сцену із Медведчуком дознімуть

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація