УКРАЇНА

Під ГПУ влаштували акцію з вимогою розслідувати антиукраїнську діяльність Медведчука

4 вересня, 2018 17:27
УКРАЇНА/Під ГПУ влаштували акцію з вимогою розслідувати антиукраїнську діяльність Медведчука
Зберегти
Вигляд
lead
Під будівлею Генпрокуратури активісти вимагали відзвітувати про розслідування антиукраїнської діяльності кума президента РФ Володимира Путіна, члена партії «За життя» Віктора Медведчука.

Під будівлею Генпрокуратури активісти вимагали відзвітувати про розслідування антиукраїнської діяльності кума президента РФ Володимира Путіна, члена партії «За життя» Віктора Медведчука.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

В акції взяли участь націоналістичні організації «Вільні люди», «Конгрес українських націоналістів», «Молодіжний націоналістичний конгрес», Просвіта ОУН та інші.

Акція під будівлею Генпрокуратури, Київ, 4 вересня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Також на мітингу були присутні народна депутатка Ганна Гопко, колишній очільник Міністерства освіти Сергій Квіт, народний депутат від «Народного фронту» Олексій Висоцький, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк. Загалом в акції взяли участь близько 100 людей.

Акція під будівлею Генпрокуратури, Київ, 4 вересня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Учасники мітингу зазначили, що проводять акцію 4 вересня, бо у цей день помер український дисидент Василь Стус. Нагадаємо, Медведчук був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

16 серпня під офісом Медведчука пройшла акція, учасники якої вимагали від політика активніших дій у питанні звільнення ув’язнених у Росії українців, зокрема режисера Олега Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Син Василя Стуса — Дмитро — відмовився від співпраці з авторами фільму про батька

Пізніше Грйосман доручив керівництву Міністерства культури та Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у стрічці не спотворювалася.

Автори фільму пообіцяли, що сцену із Медведчуком дознімуть

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Пов`язані новини