УКРАЇНА

Біля Адміністрації президента пройшла акція на підтримку Сенцова

31 липня, 2018 15:08
УКРАЇНА/Біля Адміністрації президента пройшла акція на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
lead
Активісти та колеги українського режисера Олега Сенцова влаштували акцію біля Адміністрації президента. Під час акції всі охочі виступали з пропозиціями щодо подальших дій, необхідних, на їх думку, для звільнення політв’язнів Кремля.

Активісти та колеги українського режисера Олега Сенцова влаштували акцію біля Адміністрації президента. Під час акції всі охочі виступали з пропозиціями щодо подальших дій, необхідних, на їх думку, для звільнення політв’язнів Кремля.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Акцію організували акторка Анастасія Сегеда та кінопродюсер Анна Паленчук.

Серед ідей — і надалі поширювати інформацію в інтернеті, провести акцію до річниці вироку Сенцова та Олександра Кольченка, телефонувати в російські консульства всього світу та запитувати, коли звільнять українських політв’язнів.

За словами організаторів акції, важливо, щоби такі акції мали зворотній зв’язок.

«Ми очікуємо діалогу (з владою щодо її дій для порятунку політв'язнів — ред.), тому що все відбувається настільки таємно, що ми не відчуваємо та не бачимо результату. Тому ми вимагаємо звітності, щоб ми знали, які відбуваються зрушення в цій справі», — зазначила Сегеда.

Як повідомлялося, мерія Парижа розмістила на фасаді своєї будівлі фото Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 28 липня, Олег голодує 76 днів.

Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

25 липня Європейський суд з прав людини запропонував Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує знову їхати до Росії та намагатися потрапити до українських політв’язнів. Коли саме це відбудеться — залежить від відповіді російської сторони. 15 червня Денісову не пустили до Сенцова.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Олеся Біда

Пов`язані новини