Підозрюваним у справі МН17 запропонують добровільно постати перед судом — ГПУ
Підозрюваним у причетності до катастрофи боїнга МН17 запропонують добровільно постати перед судом Нідерландів.
Підозрюваним у причетності до катастрофи боїнга МН17 запропонують добровільно постати перед судом Нідерландів.
Про це сказав заступник генпрокурора Євген Єнін, передає Укрінформ.
«Підозрюваним у причетності до катастрофи літака буде запропоновано у добровільному порядку постати перед голландським судом», — сказав він.
За його словами, що після офіційного повідомлення про підозру винним у збитті літака у Міжнародної слідчої групи буде ще певний час для завершення досудового слідства і передачі до суду обвинувальних актів відносно підозрюваних.
Кримінальні справи відносно громадян України будуть слухатися у суді Нідерландів за спеціальною процедурою, яка прописана у двосторонній міждержавній угоді.
При цьому особи перебуватимуть на території України, а свідчення будуть даватися голландському суду «з використанням сучасних інформаційних технологій».
Раніше британська розвідка заявила про відповідальність Росії за збиття МН17.
Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ішлося, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».
Пізніше Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Дубинський. Зі свого боку він заперечив причетність до катастрофи.
Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного в катастрофі МН17 Дубинського.
ДИВІТЬСЯ: Трагедія МН17: нові подробиці три роки потому.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала-Лумпур, збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.
На його борту були 298 людей, всі вони загинули. З них — 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 — Індонезії, 10 — Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один — Нової Зеландії.
Bellingcat встановили імена російських військових, які перевозили «Бук».
ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.
- Поділитися: