Підозрювані у вбивстві в Бердянську учасника бойових дій на Донбасі, активіста Віталія Олешка «Сармата» до 2015 року були членами розформованого батальйону «Торнадо».

Про це в інтерв’ю Громадському повідомив перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін.

Йдеться про затриманих Артема Матюшина, Миколу Ломаку, Олександра Обухова та Максима Володимиренкова.

«Затримані є мешканцями Дніпра, колишні учасники антитерористичної операції, входили до складу батальйону «Торнадо» на 14-й, 15-й рік, після — звільнилися і проживали в місті Дніпро», — сказав Аброськін.

Також, за словами начальника кримінальної поліції, підозрювані входили до складу злочинного угруповання Дніпра, яким керує 37-річний Віктор Власюк, якого наразі розшукують.

«До складу цього формування входило порядку 10 осіб. На теперішній час місцеперебування керівника цього угруповання не встановлено, він розшукується. Розшукується в рамках іншого кримінального провадження, оголошений в міждержавний розшук і тривають активні оперативно-розшукові заходи з метою встановлення його місцеперебування», — додав Аброськін.

Також він зазначив, що з цього угруповання на сьогодні у Дніпрі затримали ще 4-х осіб, які, за даними слідства, виїжджали у Бердянськ за півмісяця до вбивства Віталія Олешка. Вони організовували спостереження за ним і також готувалися скоїти злочин. Втім, через невідомі обставини — повернулися назад — і до Бердянська виїхала інша група у складі Артема Матюшина, Миколи Ломаки, Олександра Обухова та Максима Володимиренкова. Саме друга група, за версією слідчих, і вбили Олешка.

Також, за словами В’ячеслава Аброськіна, наразі справу вбивства Віталія Олешка спрямували до головного слідчого управління. Туди її відправили разом зі справою про розбійний напад у Дніпрі, який скоїв Віктор Власюк.

Ймовірно, ці справи об’єднають в єдине кримінальне провадження і вести справу буде головне слідче управління. Наразі поліція продовжує шукати інших замовників злочину щодо вбивства Віталія Олешка.

Нагадаємо, 17 грудня у поліції повідомили про затримання ймовірного замовника вбивства Віталія Олешка, ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський. Наступного дня суд Києва взяв його під варту на 2 місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

1 серпня начальник управління Нацполіції в Запорізькій області Сергій Коміссаров заявив, що поліція опрацює версію щод причетності народного депутата від «Волі Народу» Олександра Пономарьова до вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка (позивний «Сармат»). Також Коміссаров повідомив, що для вбивства бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка нападники спеціально підготували два автомобілі. Повідомлялося, що автомобіль «Таврія» Державної служби кадастру, на якому приїхали підозрювані у вбивстві Олешка, викрали.

Бердянський міськрайонний суд взяв під варту трьох підозрюваних у вбивстві «Сармата». 3 серпня Суд взяв під варту четвертого підозрюваного у вбивстві «Сармата».

Правоохоронці розглядають три основні версії вбивства Олешка:

  • злочин вчинено особами, які входять до злочинних організацій;
  • убивство через активну громадську діяльність
  • та убивство через підприємницьку діяльність.
Фото:

Громадське

Поділитись: