Підозрюваний у справі про катастрофу МН17 Цемах живий і перебуває вдома — донька

Підозрюваний у справі про збиття літака рейсу MH17 у 2014 році на Донбасі Володимир Цемах живий і перебуває на окупованій території України.

Про це повідомила його донька Марія, передає «Громадське радіо».

За її словами, Цемах «живий та здоровий» і нині перебуває «вдома» — на окупованій території Донецької області, а інформація про його загибель у Москві не відповідає дійсності.

Напередодні російський пропагандистський ресурс Russia Today опублікував фейкову новину про те, що Цемаха нібито вбили у Москві. У своїй новині Russia Today опублікували скріншоти нібито переписки родичів Цемаху. З неї начебто випливало, що Цемах поїхав в Москву по справах 26 січня 2020 року і зник зі зв’язку. Невдовзі цю новину видалили з сайту.

Нагадаємо,

  • Українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини колишнього командира протиповітряної оборони бойовиків Володимира Цемаха у червні 2019-го. Bellingcat очікували, що арешт матиме істотний вплив на розслідування об'єднаної слідчої групи JIT щодо катастрофи МН17, бо саме Цемах, ніби-то, допоміг приховати ракетну установку «Бук» і частину її екіпажу 17 липня 2014 року — про це він заявляв він у 2015.
  • Однак у вересні 2019-го влада України передала його Росії у межах обміну полонених.
  • Нідерланди офіційно надсилали Росії запити щодо екстрадиції Цемаха, але Москва відмовила у цьому, й Цемах повернувся на непідконтрольну частину Донеччини.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.