Ветеран бойових дій і музикант Андрій Антоненко (Riffmaster), якого підозрюють в організації вбивства журналіста Павла Шеремета, подав позов до Печерського суду на президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генпрокурора Руслана Рябошапку та заступника глави Національної поліції Євгена Коваля. Усі вони були на брифінгу, де Антоненка назвали злочинцем.

Про це у коментарі hromadske завив новий адвокат Антоненка Святослав Жерновніков.

Він зазначив, що позов стосується порушення презумпції невинуватості, захист честі та гідності.

«Позов (подали — ред.) до Печерського суду через те, що його (Антоненка — ред.) назвали злочинцем. Називали, його фото показували. Хто може називати його злочинцем, якщо ще йдуть суди? Це порушення презумпції невинуватості», — сказав адвокат.

hromadske отримало текст позовної заяви та публікуємо найголовніші претензії до кожного з відповідачів:

  • До начальника кримінальної поліції України Євгена Коваля: Антоненко просить суд визнати недостовірною поширену інформацію під час брифінгу від 12.12.2019 року: «Враховуючи думку експерта пана Івана Бірча та висновки експертів КНІСЕ по комплексній експертизі до якої входить психологічна, фотопортретна, та дослідження ходи, надав наступні висновки: «Особа чоловічої статі, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета, це — громадянин Антоненко».
  • До генерального прокурора України Руслана Рябошапки: Антоненко просить суд визнати недостовірною поширену інформацію під час брифінгу від 12.12.2019 року: «Хотілось б сказати, що це були лише перші кроки у розкритті злочину, оскільки було встановлено лише тих осіб які і вчинили вбивство».
  • До міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: Антоненко просить суд визнати такою, що не відповідає дійсності інформацію: «Мы получили предварительные выводы экспертизы. Лично я, когда мы подавали эти документы экспертам, думал о том, что супруги Грищенко и есть та самая пара, которая закладывает эту взрывчатку. Но, неожиданно эксперты нам показали обратное. Что этой парой являются двое: первый — это господин «Рифмастер».
  • До президента України Володимира Зеленського: Антоненко просить суд визнати недостовірною поширену інформацію під час брифінгу від 12.12.2019 року: «Ви самі бачили дуже багато відповідей, слава Богу, ми сьогодні з Вами отримали».

Також Андрій Антоненко просить суд визнати недостовірною інформацію щодо його причетності до вбивства Павла Шеремета, яка демонструвалась на слайдах під час проведення брифінгу 12 грудня, а також містилась на слайдах під час програми «Свобода Слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна» 13 грудня.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Також слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР. У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван заявив, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета.

Поділитись: