Підозрюваний у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка снайпер був залучений до Антитерористичної операції.

Про це заявив адвокат, який представляє батька загиблого Храпаченка Маркіян Галабала в ефірі програми Громадського «Нині вже».

Він зазначив, що після закінчення подій Майдану підозрюваний, як і більшість бійців підрозділу «Омега», був долучений до Антитерористичної операції. Зазначимо, що він не знає, у який саме спосіб підозрюваний брав участь в операції.

«Він, як і більшість учасників цього підрозділу, були залучені до Антитерористичної операції. Він брав у ній участь. Не можу сказати, наскільки ефективно, наскільки ні. Потім він у кінці 2014 року відійшов від участі в АТО й перейшов на інструкторську роботу в лави Національної гвардії. Рік тому звільнився з військової служби і працював на одному із заводів, який виготовляє зброю в Україні», — сказав адвокат.

У такий спосіб Галабала підтвердив слова начальника Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, який раніше повідомив Громадському, що на час Майдану підозрюваний був бійцем спецпідрозділу внутрішніх військ, потім працював у Нацгвардії, а на момент арешту та вручення підозри (30 жовтня 2018 року) звільнився з правоохоронних органів і на працював на приватному підприємстві.

Також адвокат повідомив, що снайпер стріляв з будівлі Кабміну.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile