Одного з підозрюваних у нападі на одеського активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика — інваліда 1-ї групи Торніке Герасіна — звільнили з-під варти і відправили під цілодобовий домашній арешт.

Це рішення ухвалили під час засідання Київського районного суду, на якому розглядали продовження міри запобіжного заходу. Зазначимо, що 21 листопада двох інших підозрюваних — Лашу Герасіна і Манучара Варшанідзе — залишили під вартою.

Як зазначає «Радіо Свобода», справу про напад на Михайлика об’єднали з іншим провадженням — про хуліганство в Одесі із застосуванням зброї влітку 2018 року. Ймовірно, ідеться про конфлікт із громадською організацією «Лівий берег», бо про причетність до нього підозрюваних у нападі на Михайлика слідчі заявили після їх затримання.

22 листопада Михайлик розповів про свій стан через 2 місяці після нападу.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile