Підозрювану у справі Шеремета Дугарь не викликали на слідчий експеримент — адвокати

Адвокати підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь заявили, що вона не відмовлялася від слідчого експерименту, бо поліція її не викликала.

Про це передає кореспондентка hromadske з зали суду.

«Ми не відмовилися. Поліція нас не викликала», — зазначили адвокати.

Один з адвокатів зазначив, що слідство не відповідає на їхні клопотання щодо надання відеоматеріалів справи.

«Та дівчина, яка проходить із навушниками, який її зріст, яка довжина ніг, яке співвідношення рук тощо. Який зміст брати участь у недійсному експерименті, коли може виявитись, що вона (дівчина на відео — ред.) на 5-10 сантиметрів вища, у параметрах не сходиться, тоді взагалі не потрібно проводити слідчий експеримент», — сказав адвокат.

Нагадаємо, вночі 3 січня у Києві на вулицях Івана-Франка, В'ячеслава Липинського та Бульварно-Кудрявській проводили слідчий експеримент у справі вбивства журналіста Павла Шеремета за участі підозрюваної лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко.

Тоді у Нацполіції заявили, що завчасно попередили адвокатів трьох підозрюваних у справі Шеремета про слідчий експеримент, однак свою участь підтвердив лише адвокат підозрюваної Юлії Кузьменко.

У поліції зазначили, підозрювана Яна Дугарь відмовилась від надання свідчень та проведення слідчого експерименту.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.