У Києві на вулицях Івана-Франка, В'ячеслава Липинського та Бульварно-Кудрявській проводили слідчий експеримент у справі вбивства журналіста Павла Шеремета за участі підозрюваної лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Експеримент проводили за участю криміналістів, правоохоронців та Юлії Кузьменко. Завдяки цій слідчій дії хотіли перевірити ходу підозрюваної, щоб згодом порівняти її з тою, яка була зображена у відеоматеріалах слідчих.

Підозрювана була одягнена у те, що було, ймовірно, на ній у день, коли під автівку журналіста Павла Шеремета підклали вибухівку. Зазначимо, що вбивство відбулося влітку, 20 липня 2016-го.

Адвокат волонтерки Юлії Кузьменко Владислав Добош зазначив, що буде клопотати про повторне проведення слідчого експерименту, оскільки на відео з матеріалів справи зображено, що йшли двоє людей. Слідство встановило, що другою людиною, ймовірно, був Андрій Антоненко.

Добош уточнив, що слідчий експеримент сьогодні не завершили. Завтра ще будуть оформлювати все документально та відправляти на експертизу. Ця частина експерименту стосувалася ходи Юлії. 

Раніше адвокат волонтерки Юлії Кузьменко заявив, що отримав повідомлення про слідчий експеримент за годину до його проведення. Планувалося, що експеримент розпочнеться об 18:00, однак його відтермінували.

Добош розповів hromadske, що експеримент не розпочався вчасно через те, що правоохоронці до того часу не надали йому відео з матеріалів у справі Шеремета. Відтак він їх таки отримав, на відміну від адвокатів інших підозрюваних.

Повідомлення щодо проведення експерименту отримали також адвокати Яни Дугарь та Андрія Антоненка. Адвокат останнього Станіслав Кулик зазначив журналістці hromadske, що його підзахисний не бере участі в експерименті, і його вже відвезли у слідчий ізолятор.

«По-перше, нас несвоєчасно повідомили. Когось з адвокатів повідомили за годину, мене взагалі не повідомили. Я приїхав вже по дзвінку. Андрій від безоплатного адвоката відмовився. По-друге, нам не надали можливість ознайомитися з матеріалами справи, на основі яких мають проводити експеримент», — зазначив адвокат.

Він також додав, що підтримує ініціативу з проведенням експерименту, однак лише після ознайомлення з матеріалами.

Відео з камери спостереження, 20 липня 2016-го
Фото:

Скріншот з відео Міністерства внутрішніх справ

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Також слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР. У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван заявив, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета.

Поділитись: