Підтоплення на Поштовій: Київ та інвестор не фінансують створення інженерних мереж на місці розкопок — замовник
Фінансування створення таздачі вексплуатацію інженерних мереж наПоштовій площі непередбачено бюджетом Києва таінвестиційною угодою зкомпанією «Хенсфорд Україна».
Фінансування створення та здачі в експлуатацію інженерних мереж на Поштовій площі не передбачено бюджетом Києва та інвестиційною угодою з компанією «Хенсфорд Україна».
Про це під час засідання комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства повідомив директор комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» Максим Калінін, який є замовником будівельних робіт на території Поштової площі.
За його словами, підтоплення відбувається через відсутність цільної системи водовідведення на місці археологічних розкопок, а її створення не фінансує ані місто через те, що не розірвано угоду з інвестором, ані сам інвестор через виданий припис на зупинення будівельних робіт.
Задля того, аби зрушити проблему з місця, за словами Калініна, потрібно, аби Київрада чітко визначилася з тим, що на місці розкопок буде музей і після цього обрала джерело фінансування — місто. Наразі ж, за його словами, питання не врегульоване, а усі роботи призупинено.
Під час засідання вирішили створити робочу групу при Київській міській держадміністрації щодо вирішення цієї проблеми, до якої увійдуть депутати та місцеві активісти.
Також 20 вересня Київрада розгляне проект рішення щодо припинення інвестиційного договору з компанією, яка мала збудувати ТРЦ на Поштовій площі.
Водночас заступник генерального директора компанії «Київавтодор» Валентин Осипов зазначив, що зараз триває розробка програми створення окремої гідрослужби для обслуговування найбільш аварійних місць Києва. За його словами, зараз на кожній аварійний ділянці встановлені датчики води, відеокамери та чергують співробітники «Київавтодор».
9 серпня археологічні розкопки на Поштовій площі в Києві затопило через тріщину в заглушці водоводу. Станом на 13 серпня затікання води зупинили, розпочали роботи з перевірки дренажної системи.
Раніше активістка Аннабелла Моріна повідомила, що в Києві внаслідок прориву труби почало затоплювати розкопки на Поштовій площі.
Через підтоплення небайдужі, які виступають за захист історично-культурної спадщини, закликали 10 серпня вийти на акцію на Поштову площу.
На акції протесту 10 серпня учасники тимчасово перекривали рух на пішохідному переході з вимогою відреагувати владу.
Нагадаємо, на Поштовій віднайдена частина вулиці часів Київської Русі. 21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору про будівництво торговельно-розважального центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру.
27 червня під Міністерством культури вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. 5 липня Рада закликала уряд створити музей на Поштовій площі.
Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування.
20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Площа розбрату: чому активісти не йдуть з Поштової?
- Поділитися: