У Національному банку України повідомили, що різке збільшення розміру мінімальної заробітної плати може вплинути на інфляцію та рівень безробіття в Україні.

Про це повідомив заступник голови національного банку Дмитро Сологуб під час брифінгу 23 липня.

«Якщо ви підвищуєте мінімальну заробітну плату, то це змінює також інші макроекономічні параметри. Наразі ми бачимо, що без цього (без підвищення мінімальної зарплати — ред.) інфляція залишатиметься у цільовому діапазоні, а якщо змоделювати ситуацію і буде підвищення мінімальної зарплати, і достатньо суттєве, то це буде впливати на макроекономічні показники, показники бюджету, інфляцію і безробіття, я так думаю», — повідомив Сологуб.

За його словами, Нацбанк не враховував планове підвищення мінімалки в Україні до 5 тисяч гривень з 1 вересня 2020 року під час прогнозування півня інфляції в Україні. Тому наразі очікує, що інфляція до кінця 2020 року складе 4,7%. Цей прогноз може змінитися у разі, якщо парламент затвердить зміни до державного бюджету та підвищить розмір мінімальної зарплати.

Раніше президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні з 1 вересня 2020 року. Загалом уряд запланував 3 етапи підвищення мінімалки: так, з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тисяч гривень, з 1 січня наступного року — до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021-го — до 6,5 тис. грн.

Зазначимо, що на 2020 рік з 1 січня розмір мінімальної заробітної плати встановлений у розмірі 4 723 грн. Такий її розмір передбачений у держбюджеті на 2020 рік. який ухвалила Верховна Рада.

Поділитись: