Після початку роботи Державного бюро розслідувань органам прокуратури в Україні залишиться лише функція нагляду за слідством

Після початку роботи Державного бюро розслідувань органам прокуратури в Україні залишиться лише функція нагляду за слідством

Про це директор ДБР Роман Труба повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Створення Бюро — це завершальний етап формування правоохоронної системи. Вся правоохоронна система приведена під норми та міжнародні стандарти… Це означає, що за органами прокуратури залишається лише функція нагляду за слідством. А функція здійснення досудового слідства передана іншим правоохоронним органам. А саме — Нацполіція, СБУ, Фіскальна служба, НАБУ і ДБР, яке на етапі завершення процесу створення...», — заявив Труба.

«Тобто генеральна прокуратура буде здійснювати процесуальне керівництво і підтримувати обвинувачення у справах які розслідують правоохоронні органи», — додав він.

Нагадаємо, 17 травня 2018 року Рада попередньо підтримала запуск Держбюро розслідувань.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

Призначення Романа Труби на посаду глави ДБР намагається через суд оскаржити народний депутат Юрій Македон. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Державне бюро розслідувань: примара правоохоронного органу?

Нагадаємо, що у підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile