Влада Південної Кореї відправила до Північної Кореї 200 тонн мандаринів у відповідь на подаровані Пхеньяном делікатесні гриби.

Під час візиту президента Південної Кореї Мун Чже Іна до КНДР північнокорейський лідер Кім Чен Ин подарував йому декілька тонн делікатесних грибів мацутаке. Мун Чже Ін доручив роздати ці гриби членам розділених корейських сімей.

У прес-службі президента Південної Кореї пояснили, що Сеул вирішив подарувати КНДР саме мандарини, бо зараз їхній сезон, а також тому, що в Північній Кореї ці плоди зустрічаються рідко.

Зазначається, що 200 тонн мандаринів запакували у 20 тисяч коробок та відправили у КНДР на чотирьох літаках.

Як повідомлялося, Північна та Південна Кореї домовилися відновити транспортне сполучення.

1 жовтня військові Південної Кореї почали розмінування двох сухопутних ділянок на кордоні з Північною Кореєю.

18 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін уперше за 11 років прилетів до Північної Кореї на саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Раніше два президенти зустрічалися в демілітаризованій зоні на кордоні своїх держав.

У червні КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 70 років КНДР: «показовий мир» замість ядерної зброї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

Поділитись: