У Північній Кореї повідомили, що провели «дуже важливе» випробування на полігоні Сохе, який у країні обіцяли закрити.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що випробування пройшли вдень 7 грудня.

Північнокорейське агентство KCNA назвав, що результати випробування успішними та такими, що мають велике значення.

Водночас не зазначається, про які саме випробування йдеться.

Експерти припускають, що КНДР провела статичне випробування ракетного двигуна, а не запуск ракети, що швидко виявляють сусідні Південна Корея та Японія.

Нагадаємо, за словами представника Північної Кореї при ООН Кіма Сона, питання ядерного роззброєння уже не є предметом перемовин зі Сполученими Штатами, а в тривалих переговорах із Вашингтоном уже немає потреби.

Це не перший крок Північної Кореї, спрямований на підрив перемовин про ядерне роззброєння зі США. 28 листопада - в день, коли Сполучені Штати святкують День подяки, — вона запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території.

Напередодні запуску для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо денуклеаризації — поступового скорочення ядерних озброєнь — Корейського півострова. Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від Сполучених Штатів Америки.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея нещодавно випробовувала нову ядерну ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой.

Поділитись: