Північна Корея 28 листопада запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території, коли Сполучені Штати святкують День подяки.

Про запуск повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї, передає AFP.

За даними південнокорейських посадовців, запуск відбувся о 16:59 за місцевим часом, якраз тоді у США починався четвер 28 листопада, коли святкується федеральне свято — День подяки.

Невстановлені снаряди пролетіли 380 кілометрів і потрапили в Японське море. Японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що такі дії Північної Кореї порушують резолюції ООН та міжнародні домовленості.

«Постійні запуски Північною Кореєю балістичних ракет є серйозним ігноруванням не лише нашої країни, а й міжнародної спільноти», — зазначив Абе.

Напередодні для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо денуклеаризації — поступового скорочення ядерних озброєнь — Корейського півострова. Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від Сполучених Штатів Америки.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея нещодавно випробовувала нову ядерну ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой.

Поділитись: