«Північний потік-2» можуть запустити не раніше вересня 2020 року — Міненерго
В Українському уряді повідомили, що навіть у разі, якщо проти російського трубопроводу «Північний потік—2» США не запровадять санкції, то його повноцінна робота розпочнеться не раніше вересня—жовтня 2020 року.
Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі програми «Право на владу» на «1+1».
«Ми розраховуємо, що навіть без санкцій (США проти компаній, які будують «Північний потік-2 — ред.), повноцінна робота «Північного потоку-2» — це десь вересень-жовтень наступного року, тобто коли буде закачаний відповідно технічний газ, коли вже почне працювати на повний обсяг», — повідомив Оржель.
Водночас, в уряді розраховують, що у разі запровадження санкцій Росія все рівно буде намагатися добудувати «Північний потік-2», оскільки у цей проєкт вклали занадто багато інвестицій.
«Вже точно у нас є повноцінний рік, а може навіть більше (до завершення будівництва «Північного потоку-2» — ред.)», — додав міністр енергетики.
Зазначимо, що у разі будівництва «Північного потоку-2» та його запуску на повну потужність, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами українського транзиту, які щороку приносять Україні до 3 мільярдів доларів доходів (близько 2% ВВП).
Нагадаємо, нижня палата американського парламенту — Палата представників — схвалила законопроєкт про державний оборонний бюджет на 2020 рік.
Серед іншого бюджет передбачає введення санкцій проти компаній, які надають послуги з прокладання труби російського газопроводу «Північний потік-2» і «Турецького потоку».
Раніше у російському уряді повідомили, що очікують на запуск «Північного потоку-2» у середині 2020 року.
Наразі між Нафтогазом та Газпромом діє угода, у межах якої Газпром зобов’язаний постачати газу через українську ГТС до Європи. Однак термін цієї угоди спливає 31 грудня 2019 року, що надасть можливість Росії перекрити «трубу» вже з 1 січня 2020 року, адже нової угоди про транзит все ще не уклали.
Раніше дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» надала Данія. Вона стала останньою країною, через води якої мають прокласти трубопровід, яка надала на це дозвіл.
Водночас у ЄС схвалили оновлене газове законодавство, яке може змусити Газпром обмежити потужність «Північного потоку-2» після запуску.
- Поділитися: