Створення альтернативної платіжної системи для розрахунків іноземних компаній за купівлю іранської нафти, не допоможе уникнути запровадження санкцій США проти тих, хто здійснює торгівлю з Іраном.

Створення альтернативної платіжної системи для розрахунків іноземних компаній за купівлю іранської нафти, не допоможе уникнути запровадження санкцій США проти тих, хто здійснює торгівлю з Іраном.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на експертів з питань санкцій та найбільших нафтових торговців.

Як зазначається, створення альтернативної платіжної системи дозволить лише здійснювати розрахунок за придбання іранської нафти (санкції США, крім іншого, блокують розрахунки з Іраном). Проте ця система не збереже покупців іранської нафти від прямих санкцій, які США можуть застосувати проти цих компаній за факт проведення торгівлі. Відтак, жодна західна компанія не ризикуватиме та не купуватиме нафту в Ірану.

Нагадаємо, що напередодні у Єврокомісії оголосили про створення спеціального фінансового інституту, який допомагатиме обходити санкції США проти Ірану. Крім іншого, цій інститут мав запровадити спеціальну платіжну систему, яка б замінила американські.

Крім цього, через санкції США та побоювання щодо втрати іранської нафти, світові ціни на нафту стрімко зростають. Так, нафта марки Brent торгується вже за більш ніж 80 доларів за барель — на рівні цін 2014 року.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.

Крім цього, уряд Ірану підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада у Сирії.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: