З дитячого будинку в місті Ржищеві на Волині, де виявили факти побиття дітей, з 2013 року зникли семеро хлопчиків.

З дитячого будинку в місті Ржищеві на Волині, де виявили факти побиття дітей, з 2013 року зникли семеро хлопчиків.

Про це на прес-конференції повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, завідувач дитбудинку працює там з 2013 року — і тоді почалися перші випадки зникнення дітей. Омбудсмен додала, що на сьогодні слідчі з’ясовують, як це сталося і чим завершилося розслідування.

«Коли прокуратура зверталася до Обласної державної адміністрації, то завідувач мав захист від чиновників там, і його просто залишали на посаді», — сказала Денісова.

Також Денісова повідомила, що дітей, в яких виявили сліди побиття, обстежили з психологами.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що в дитячому будинку в місті Рожище Волинської області у десятьох дітей виявили сліди побиття та крові на одежі. Крім того, троє дітей заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи.

Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом застосування фізичного насильства до вихованців дитячого будинку на Волині.

Крім того, в прокуратурі встановили, що 17 травня 2018 один з вихованців дитячого будинку самовільно покинув заклад, проте керівництво притулку звернулося до поліції лише за два місяці. Дитину так і не знайшли.

Керівника дитячого будинку на Волині відсторонили від обов’язків. Згодом Денісова повідомила, що керівника дитбудинку не відстороняли, він продовжує виконувати обов'язки.

Як з'ясувалося, статут дитячого будинку в місті Рожищеві не узгоджений з Типовим положенням про притулок Служби у справах дітей.

Поділитись: