Світ

Поліцейським у Франції дозволили застосувати гумові кулі під час протестів «жовтих жилетів»

BFMTV
Світ/Поліцейським у Франції дозволили застосувати гумові кулі під час протестів «жовтих жилетів»
Зберегти
Вигляд
Державна рада Франції відхилила вимогу заборонити поліцейським використовувати пістолети, що стріляють гумовими кулями під час протестів «жовтих жилетів».

Суддя відхилив клопотання про заборону використання спеціальних пістолетів. Водночас він визнав, що використання такої зброї призвело до серйозних поранень. Утім суддя зазначив, що погроми та вандалізм є виправданням використання зброї поліцейськими.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини