Тисячі людей 24 серпня знову вийшли на антиурядові протести на вулицях Особливого адміністративного району Гонконгу. Марш почався мирно, проте пізніше ситуація загострилася.

Як повідомляє AFP, поліцейські застосували сльозогінний газ та кийки проти демонстрантів, які зібралися у промисловому районі Квун-Тонг (або Куньтхон).

Протестуючі обрали місцем проведення маршу саме цей округ, оскільки він став першим, де встановили «розумні камери» відеоспостереження. Демонстранти побоюються, що влада використовуватиме цю технологію для переслідування активістів, які закликають до демократії.

9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Поділитись: