На нинішньому політичному ландшафті в Україні у екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі немає особливих перспектив, бо політичні лідери не захочуть брати його до себе в команду, тому що він може із союзника перетворитися на конкурента.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив політолог Володимир Фесенко.

«З точки зору політичних наслідків, я особливих перспектив у Міхеіла Саакашвілі в нинішній політичній ситуації, в сьогоднішньому політичному ландшафті в Україні не бачу», — сказав він.

Політолог не виключає, що Саакашвілі може очолити свою партію, але дуже мала вірогідність того, що він доєднається до якої-небудь «впливової політичної сили», яка має шанси пройти в Раду.

«Голос» Святослава Вакарчука, та ж партія «Слуга народу». Після того, як відбулася історія стосунків між Саакашвілі і Петром Порошенком, мало хто захоче мати його поруч із собою в своїй партії. Я б сказав так — він занадто харизматичний, занадто темпераментний. Він спочатку може бути союзником, якщо він поруч з тобою. Але потім він може стати конкурентом і запеклим критиком. Ніхто не хоче повторювати експеримент, який зробив Порошенко», — пояснив Фесенко.

Він вважає, що в команді нового президента зокрема і без Саакашвілі є люди, які готові проводити економічні реформи.

«А брати до себе Саакашвілі — це значить буде міна сповільненої дії. Мені здається, вони на такі кроки не підуть, так само як і Вакарчук», — резюмував політолог.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. Екс-президент Грузії прилетить в Україну в середу, 29 травня. Він уже заявив, що не має політичних амбіцій.

22 травня Саакашвілі подав Зеленському звернення із проханням повернути громадянство України. Раніше Саакашвілі заявив, що звернувся до очільників МВС, Держприкордонслужби та СБУ з проханням скасувати заборону на в'їзд в Україну.

Нагадаємо, 26 липня 2017-го Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв з цього приводу ні президент, ні співробітники адміністрації не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил» організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

Поділитись: