Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко заявив, що українські правоохоронні органи неналежним чином розслідують напади силовиків на журналістів, створюючи таким чином модель поведінки для всього суспільства.

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко заявив, що українські правоохоронні органи неналежним чином розслідують напади силовиків на журналістів, створюючи таким чином модель поведінки для всього суспільства. 

Про це Томіленко сказав в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Він зазначив, що здебільшого атакують журналістів не правоохоронці або інші представники влади.

«Але разом з тим, якщо ми говоримо, чи є інциденти застосування сили офіційно поліцейськими — вони є», — додав голова НСЖУ.

Він нагадав про випадок розпилення сльозогінного газу в обличчя кореспондента Associated Press Єфрема Лукацького.

«Коли була зачистка так званого «Міхомайдана» і постраждали троє журналістів, знову ж таки від спецпризначенців. Ми говоримо, що у нас є інциденти, коли поліцейські, або силовики, або СБУ, застосовують, на наше переконання і думку, надмірну силу», — наголосив Томіленко.

Він зазначив, що у НСЖУ є претензія до моделі поведінки силовиків, бо вони «реально не проводять належних розслідувань» та не звітують про розкриття злочинів.

«Ми говоримо про певну роль і приклад, які задають правоохоронні структури або та сама Національна поліція. З іншого боку, ми говоримо про те, що у випадках, коли поліцейські застосовують силу, ми не бачимо покаяння, ми не бачимо службових гучних розслідувань, одразу відсторонення і тому подібне», — сказав голова НСЖУ.

Він додав, що у порівнянні з першими роками після Євромайдану поведінка силовиків «у великих погонах» значно змінилася.

«Вони ділять, говорять, що хтось агенти Кремля, вони звинувачують і знову ж журналістів Громадського телебачення про те, що ваше розслідування про таємні в’язниці СБУ — це підривна діяльність», — додав Томіленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНИЙ ІЗОЛЯТОР СБУ — розслідування Громадського. 

На його думку, таким чином правоохоронці «генерують ворожнечу», яка створює атмосферу «дискредитації, ігнорування та беззахисності журналістів».

Також Томіленко додав, що силовики ігнорують журналістів та не звітують про розкриття справ щодо нападу на представників ЗМІ.

Раніше Томіленко заявив про системну безкарнсіть за напади на журналістів в Україні.


Інфографіка Інституту масової інформації

Наприкінці липня 2018 року в Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів.

В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні є багато загроз свободі преси — Комітет захисту журналістів

Поділитись: