В Україні існує реальна загроза безпеці журналістів через безкарність нападів на них, вважає голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

В Україні існує реальна загроза безпеці журналістів через безкарність нападів на них, вважає голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Ми говоримо про реальну тривогу щодо фізичної безпеки журналістів в Україні», — зазначив Томіленко.

Він нагадав, що у липні 2018 року НСЖУ зареєструвала 8 нападів на представників ЗМІ.

«І говоримо про те, що в Україні системна безкарність за напади, за атаки на журналістів. Чому ми з вами говоримо про системну безкарність. Тому що ми не можемо оприлюднити прецеденти належного покарання. Ми не можемо назвати прізвища тих журналістів, чиї права були захищені і нападники отримали вагоме покарання», — наголосив голова НСЖУ.

Томіленко розповів, що переглядав реєстр судових рішень, аби знайти актуальну справу, у якій нападник на журналіста отримав покарання.

За його словами, знайти вдалося «смішне». Йдеться про інцидент у Запоріжжі, де жінка, яка розклеювала оголошення, напала на журналістку — облила її невідомою речовиною, намагалася відібрати апаратуру, штовхала.

У підсумку її оштрафували на 850 гривень і амністували через тривалий розгляд справи, розповів Томіленко.

«Фактично в суспільстві складається стереотип, що за те, що ти нападеш на журналіста, тобі нічого не буде», — підкреслив голова НСЖУ.


Інфографіка Інституту масової інформації

Наприкінці липня 2018 року в Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів.

В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні є багато загроз свободі преси — Комітет захисту журналістів

Поділитись: