УКРАЇНА

Політв'язень Балух написав листа українцям

15 травня, 2018 20:11
УКРАЇНА/Політв'язень Балух написав листа українцям
Зберегти
Вигляд
Засуджений в анексованому Криму український політв’язень Володимир Балух написав листа зі зверненням до українців.

Засуджений в анексованому Криму український політв’язень Володимир Балух написав листа зі зверненням до українців.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Балух зазначив, що своїм листом хоче окреслити мету і перебіг свого протестного голодування.

«Жодного разу, за весь час перебування в полоні, я не вживав тюремної «баланди» і добровільно не зроблю цього за жодних обставин», — написав Балух.

Політв’язень відзначив, що оголосив голодування через вирок у сфабрикованій проти нього справі. Він заявив, що виражає презирство до окупаційного режиму.

Балух розповів, що 15 березня направив начальнику СІЗО №1 Сімферополя заяву з вимогою забезпечити належні умови утримування.

«З 19 березня, пройшовши моральні знущання, крадіжку особистих речей і побої з боку деяких працівників СІЗО, мені нарешті вдалося домогтись офіційного визнання мого протесту із переведенням в окрему камеру», — йдеться в листі.

Балух додав, що на 25-й день голодування змінив протест, почавши приймати в день дві склянки вівсяного киселю, 50-70 г сухарів з чорного хліба і чай з медом.

Він пояснив, що прийняв таке рішення для унеможливлення насильницького годування і застосування медзасобів життєзбереження, а також аби не завдати горя своїм рідним.

«Сподіваюсь на Ваше розуміння. Слава України! Щиро Ваш, Володимир Балух», — резюмував політв’язень.

Раніше місія США у ОБСЄ висловила стурбованість через стан справ кримських політв’язнів.

Нагадаємо, засуджений в анексованому Криму політв'язень Балух 19 березня оголосив голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. 

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Громадський захисник активіста архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні цього року.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт. У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстежені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

/Павло Калашник

Пов`язані новини