УКРАЇНА

Політв'язень Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award

2 липня, 2018 21:52
УКРАЇНА/Політв'язень Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award
Зберегти
Вигляд
Український режисер, політв’язень Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID.

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID.

Про це йдеться в прес-релізі форуму Ukrainian ID.

Зазначається, що премію Сенцову присудили за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.

Оголосити про це організатори премії планували 7 липня під час урочистої церемонії форуму в Каневі, але вирішили зробити це раніше через голодування Сенцова, аби посилити тиск на російську владу.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу та громадянську гідність в усьому світі», — йдеться у повідомленні.

Також Оргкомітет форуму розповів, що 7 липня о 19:00 в Каневі з Тарасової гори стартує глобальний флешмоб #FreeSentsov.

Ukrainian ID закликає всіх долучитися до нього і вийти на площі своїх міст та до дипломатичних представництв Росії та США, аби висловити підтримку Олегу.

«З Тарасової гори, сакрального для української культури місця, ми закликаємо всю українську діаспору разом врятувати Олега Сенцова», — йдеться в прес-релізі.

Ukrainian ID Awards — щорічна премія, яка присуджуватиметься за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

Як повідомлялося, у Росії допустили обмін Сенцова на російських в'язнів.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко вперше озвучила прізвища всіх 23 росіян, засуджених або арештованих в Україні, яких Київ готовий обміняти на 23 українських політв’язні.

29 червня адвокат Дінзе повідомив, що що Олег Сенцов перебуває у медсанчастині, а його стан стабільний.

Також Дінзе повідомляв, що до Росії надійшло два прохання про помилування Олега Сенцова.

Нагадаємо, 15 червня українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини