УКРАЇНА

На політв'язня Куку не чинять тиск у російському СІЗО — адвокат

17 липня, 2018 09:47
УКРАЇНА/На політв'язня Куку не чинять тиск у російському СІЗО — адвокат
Зберегти
Вигляд
Кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку в російському СІЗО помістили до одиночної камери під постійний відеонагляд.

У СІЗО Роствова на кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку не чинять ані психологічного, ані фізичного тиску. Водночас Куку перебуває в одиночній камері під постійним відеонаглядом. 

Про це повідомив його адвокат Сергій Локтєв, передає «Громадське радіо».

«Згідно з процедурою, його помістили до одиночної камери під постійний відеонагляд. Фізичного, психологічно тиску не чинилося, принаймні мені він про це не говорив. Медперсонал досить лояльно ставиться і намагається відмовити його від голодування. Жодних погроз, тиску, принаймні з боку медперсоналу у СІЗО4- немає, зі слів Еміра», — зазначив адвокат.

За словами Локтєва, у Куку, який голодує вже 20 днів, з’явився біль в ділянці печінки, підшлункової залози та селезінки.

«Він категорично відмовляється від глюкози, тобто від фізрозчину, до складу якого входить глюкоза, через те що, якщо він почне приймати цей препарат внутрішньовенно, то, як він пояснює, йому можуть сказати, що це лікувальне голодування», — пояснив адвокат.

12 липня кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. Уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

11 липня адвокат політв'язня повідомив, що за час голодування Куку схуд на 9 кілограмів. За його словами, Куку перебуває в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Емір-Усейн Куку
Пов`язані новини