Володимир Балух, який три роки був у незаконному ув’язненні в Росії, після повернення в Україну, 7 вересня, розповів, що найбільше під час перебування в ув’язненні його підтримували листи.

Про це він сказав у коментарі hromadske.

«Найбільше мене підтримували листи від людей. Коли на грані і отримуєш листи, ти їх завжди чекаєш і кожну хвилину використовуєш, щоб відповісти, та цим живеш»,

На запитання про те, які він має плани, Балух зазначив: «Плани якісь є, але настільки вони сумбурні. Не те що я не хочу бути з вами відвертим, але я просто не знаю як сформулювати те, що зі мною відбувається… Не до планів зараз».

Балух також прокоментував український прапор, який висів над його будинком в Криму після анексії і через який він перед затриманням отримував погрози. На запитання про те, що якби можна було повернути час назад, чи вчинив би він так само, Балух сказав: «Однозначно, навіть без варіантів».

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення, звинувативши у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня 2017 року суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

Улітку 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

7 вересня 2019-го відбувся великий обмін полонених, на який чекали вже кілька тижнів. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Водночас у Росії та в анексованому Криму залишаються понад 110 українців.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що і він і президент РФ Володимир Путін повністю виконали домовленості на першому етапі й далі будуть рухатися до звільнення усіх полонених, які ще залишилися у Росії.

Поділитись: