Війна / Крим

Політв’язня Балуха 18 жовтня етапують у колонію в Керчі — «Крим-реалії»

«Крим-реалії»
Війна/Крим/Політв’язня Балуха 18 жовтня етапують у колонію в Керчі — «Крим-реалії»
Зберегти
Вигляд
Українського політв’язня Володимира Балуха, незаконно засудженого в анексованому Криму до майже 5 років тюрми, 18 жовтня етапують у колонію в Керчі.

Про це повідомив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, 9 жовтня Володимир Балух заявив про припинення голодування на час етапу. Він голодував 205 днів.

3 жовтня так званий «Верховний суд Криму» переглянув попередній вирок українському політв’язню Володимиру Балуху і виніс остаточне рішення — 4 роки і 11 місяців позбавлення волі. Попередній вирок Балуха — 5 років в'язниці та 10 тисяч рублів штрафу.

17 вересня архієпископ Климент відвідав Балуха у СІЗО.

«Коли він зняв футболку, то я побачив тільки шкіру та кістки», — відповів Климент на питання про вигляд Володимира Балуха.

Раніше архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Балуха, посилаючись на неробочий день. 

18 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.

Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини